Saksonia

Termin 4 – 7.07.2024

1 dzień – zbiórka o godz. 5.50, wyjazd o godz. 6.00 ( zatoczka przy CH Solaris od strony kina Helios ). Przejazd A-4, przekroczenie granicy w Zgorzelcu. Przejazd do Stolpen: zwiedzanie zamku, związanego z Anną Cosel, metresą króla Augusta II Mocnego ( potem hrabiną ). Po uwikłaniu się w politykę, została zamknięta na zamku, gdzie spędziła 49 lat aż do swojej śmierci. Sam zamek wznosi się na kolumnach bazaltowych, uznanych za pomnik przyrody.
Przejazd do Drezna. Podczas pieszego zwiedzanie zobaczymy najważniejsze obiekty zrekonstruowanego starego miasta, jak katedrę św. Trójcy, tarasy Brühla, kościół Frauenkirche czy Zwinger ( możliwość obejrzenia Galerii Starych Mistrzów czy Zbiorów Porcelany). Przejazd na nocleg koło Decina.

2 dzień – wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej – wymarzonego miejsca dla tych, którzy lubią zwiedzać zabytki a jednocześnie mieć kontakt z przyrodą ( od 1990 roku Park Narodowy ). W tym dniu zobaczymy: Twierdzę Koenigstein – usytuowaną na wysokiej skale, Bastei – skalne ostańce wznoszące się 300 m nad doliną Łaby z malowniczym skalnym mostem, Bad Schandau – miasteczko przy granicy czeskiej, odkryte przez romantyków w XIX stuleciu. Zaproponuję również kilkukilometrowy spacer szlakiem turystycznym, po fragmencie Ścieżki malarzy ( Malerweg ). Cały szlak ma 116 km długości. Powrót na nocleg.

3 dzień – przejazd do Miśni. Spacer po Starówce: Rynek, Ratusz, kamienica pod Czerwonym Jeleniem, kościół NMP, Czerwona Szkoła, Katedra. Kolejnym punktem jest Muzeum Porcelany – wyroby z porcelany produkowane są tu od początku XVIII wieku. Podczas zwiedzania zobaczymy na żywo wszystkie etapy produkcji. Oprócz wyrobów miejscowych zobaczymy przykłady porcelanowych dzieł z całego świata. Następnie zwiedzimy Pałac Albrechtsburg. Powrót na nocleg.

4 dzień – przejazd do Pillnitz, gdzie zobaczymy ogrody pałacowe w różnych stylach. Tutaj rośnie też najstarsze w Europie drzewo kameliowe. Następnie zrobimy przejazd autokarem po Dreźnie. Ostatnim punktem będzie, położony 20 km na północ – barokowy pałac Moritzburg. Rezydencja została wybudowana na polecenie Augusta Mocnego. Pałac to położone na wyspie monumentalne dzieło architektoniczne z czterema wieżami w narożnikach. Zwiedzimy wnętrza oraz ogrody pałacowe.
Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 1300 zł + realizacja programu

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • 3 noclegi w pok. 2 – 3 os. z łazienką, ze śniadaniem i obiadokolacją z napojem,
  • opiekę pilota i przewodnika,
  • ubezpieczenie w Signal Iduna: Koszty Leczenia z Chorobami Przewlekłymi, NNW
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP oraz podatek vat,
  • korzystanie z systemu tour guide.

Cena nie zawiera kosztów realizacji programu – około 60 – 70 euro:

  •  wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • opłaty miejscowej,
  • opłaty za parkingi.

Nocleg w hotelu** Formule koło Decina. Można zabrać stroje kąpielowe – na miejscu jest nieduży basen.