Jedwabny szlak – Uzbekistan

Termin: 9.08-22.08.2024

Dzień 1: 9.08 – spotkanie na lotnisku Okęcie o godz. 8.00. Przelot do Taszkentu ( z międzylądowaniem w Stambule liniami Turkish Airlines ).

Dzień 2: 10.08 – przylot do Taszkentu o godz. 00:55, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po śniadaniu zwiedzanie miasta: Plac Teatralny, Pomnik Ofiar Trzęsienia Ziemi w 1966 r., Medresa Barak-chana, Meczet Tillya Sheikh, Mauzoleum Kaffal-Shashi. Nocleg.

Dzień 3: 11.08 – Taszkent – Po śniadaniu i przed obiadem zwiedzanie miasta: wizyta w Muzeum Sztuki Dekoracyjnej i Stosowanej oraz zwiedzanie najpiękniejszych stacji metra. O godzinie 13:00 transfer na dworzec kolejowy. O 14:05 odjazd pociągu nr 054F Taszkent – Kungrad – Nukus. Nocleg w pociągu.

Dzień 4: 12.08 – przyjazd pociągu do Nukus o godz. 07:04, skąd odjazd autokarem do Mujnak (200 km). Zwiedzanie tzw „cmentarzyska statków” i Muzeum Morza Aralskiego. Obiad w narodowym domu uzbeckim. Powrót do Nukus, nocleg.

Dzień 5: 13.08 – Nukus – Chiwa (190 km) Po śniadaniu wizyta w Muzeum Sawickiego i na bazarze. Wyjazd autokarem do Chiwy. Zakwaterowanie w hotelu. Pierwszy spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 6: 14.08 – Po śniadaniu całodniowa wycieczka po starym mieście: medresa Muhammada Amina-chana, Muhammada Rahima-chana, cytadela Kunia-Ark, meczet i minaret Dżuma, mauzoleum Mahmuda Pahlawana, medresa i minaret Islam Hodża, karawansaraj, pałac Tasz-Chowli i inne zabytki. Nocleg.

Dzień 7: 15.08 – Chiwa – Buchara (450 km). Po śniadaniu transfer na stację kolejową. O godz. 11:10 odjazd pociągu nr 126 Chiwa – Andiżan do Buchary. Przyjazd o 18:14. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Pierwszy spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 8: 16.08 – Buchara. Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie miasta: Cytadela Ark, meczet Bolo-Hauz, mauzoleum Czaszma-Ajub, mauzoleum Samanidów. Po przerwie kontynuacja wycieczki: kompleks architektoniczny Po-i Kalon z minaretem i meczetem Kalon oraz medresa Mir-i-Arab, kopuła Jubilerów Taki-Zargaron, zespół architektoniczny z medresą Uług Bega i Abdula Aziza-chana, bazar tkanin jedwabnych Tim Abdullaha-chana. kopuła handlowa sprzedawców nakryć głowy Taki Telpak Furuszon, meczet Magok -i-Attari, kopuła handlowa kantoru Taki Sarrafon, zespół architektoniczny Liab-i Hauz z medresami Nadir Diwan Bega i Kukeltasz oraz noclegownią dla derwiszów Hanako Nadir Diwan Bega. Nocleg. Wieczorem można wziąć udział w koncercie folklorystycznym w medresie Nadir Diwan-Bega.

Dzień 9: 17.08 – Buchara – Samarkanda. Po śniadaniu wyjazd pod miasto: zwiedzanie letniej rezydencji ostatnich emirów Buchary, Sitorai Mohi Hosa. Powrót do miasta i odwiedź dawną bramę Czor Minor. O godzinie 12:00 wykwaterowanie. Transfer na dworzec kolejowy. O 15:44 odjazd szybkiego pociągu „Afrosiab” do Samarkandy. Przyjazd o 17:27. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Pierwszy spacer po mieście.

Dzień 10: 18.08 – Samarkanda. Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie miasta: Plac Registan z medresami Uług Bega, Tillja-Kari, Szir-Dar; Mauzoleum Gur-i-Mir, obserwatorium Uług Bega, kompleks mauzoleów Szach-i Zinda. Nocleg.

Dzień 11: 19.08 – po śniadaniu wyjazd minibusem do Shakhrisabz (80 km) przez malowniczą przełęcz Tochtakoracha (ok. 2000 m n.p.m.). Przyjazd, zwiedzanie miasta: ruiny majestatycznego pałacu Ak Saray, meczet Kok-Gumbaz, mauzolea Gumbazi-Sejidan, Szamseddina Kulala, Jahangir, krypta Timura (w której chciał zostać pochowany). Wizyta na cmentarzu polskim w Szahrisabz. Powrót do Samarkandy. O 21:47 odjazd pociągu nr 126 Chiwa – Andiżan do Kokand (699 km). Nocleg w pociągu.

Dzień 12: 20.08.24, wt. Kokand – Rishtan (43 km). Przyjazd pociągu do Kokand o 07:17. Śniadanie w mieście, wycieczka po Kokand: Pałac Hudojar-chana, Meczet Dżuma, kompleks mauzoleów. Po obiedzie wyjazd do Rishtan. Wizyta w warsztacie ceramicznym. Nocleg.

Dzień 13: 21.08.24, śr. Rishtan – Margilan – Taszkent. Po śniadaniu wyjazd minibusem do Margilan (49 km). Przyjazd. Wizyta w ciekawej prywatnej pracowni tkackiej jedwabiu mistrza Sabira „Jedwabiu Margilan” i na bazarze. Wyjazd minibusem do Taszkientu (310 km) przez przełęcz Kamczik ( 2268 m n. p. m. ). Przyjazd do Taszkentu, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 14: 22.08.24, czw. Taszkent – lot powrotny. Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko. O godzinie 09:00 odlot TK 369 do Stambułu, przylot do Warszawy o godz. 18.10.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w trakcie trwania programu.

Cena wycieczki: 6200 zł + 380 usd – płatne na miejscu.

Cena wycieczki obejmuje:

 • 11 noclegów w pokojach dwuosobowych prywatnych hoteli i pensjonatów z węzłem sanitarnym i klimatyzacją;
 • 2 noce w pociągu sypialnym ( przedziały 4-osobowe ), 1 przejazd dzienny,
 • wszystkie niezbędne przejazdy i transfery zgodnie z programem w 35-miejscowym klimatyzowanym autobusie, klimatyzowane minibusy z 6 miejscami siedzącymi do przejazdów przez przełęcze ( 2 x ),
 • posiłki: 11 śniadań, począwszy od śniadania w dniu przyjazdu, a kończąc na wczesnym śniadaniu w dniu wyjazdu, 10 kolacji i 2 obiady,
 • opieka pilota i wykwalifikowanego przewodnika ( język rosyjski lub polski ),
 • ubezpieczenie w Signal Iduna: KL + Choroby Przewlekłe, NNW i Bagaż,
 • bilety wstępu i opłaty lokalne,
 • podatek vat,
 • obowiązkowe składki na TFG i TFP.
Cena wycieczki nie obejmuje:
 • wydatków osobistych (napoje alkoholowe i inne, usługi pralnicze itp.),
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – Bezpieczne Podróże