Dookoła Pragi

Termin: 17 – 20.07.2024

1 dzień – wyjazd o godz. 6.00 z zatoczki przy Solarisie, od strony ul. Żeromskiego.

Przyjazd do Kutnej Hory – miasta wpisanego na listę UNESCO Zwiedzimy kościół św. Barbary i kaplicę Bożego Ciała. 1885 roku. Przejazd do Podiebradów – miasta znanego już w XII wieku. Najbardziej znaną postacią był król czeski Jerzy z Podiebradów, który jako zwolennik husytów był ekskomunikowany przez papieża Pawła II. Od początku XX wieku miasto rozwija się jako uzdrowisko. Przejazd na nocleg do Pragi.

2 dzień – przejazd Konepruskich Jaskiń, gdzie oprócz bogatej szaty naciekowej, kosci zobaczymy także kości zwierząt i praprzodków oraz nielegalna mennice z XV wieku. Przejazd do zamku Karlstejn. Zwiedzanie jednego z najbardziej znanych czeskich gotyckich zamków, zbudowanego w XIV wieku w ciągu 9 lat. Po zwiedzaniu zamku przejazd do malowniczej wioski i klasztoru św. Jan pod Skałą. Powrót na nocleg.

3 dzień – przejazd do Libechova, gdzie w okolicy podczas krótkiego spaceru możemy zobaczyć Diabelskie Głowy o wysokości 9 metrów. Ich twórcą jest zamkowy kucharz Vaclav Levy ( XIX wiek ). Stamtąd przejazd do Melnika, miasta z XIII wieku, które uzyskało renomę trzy wieki później. Wszystko to dzięki sprowadzeniu przez Karola IV winorośli z Burgundii. Spacer po centrum, wśród barokowych i renesansowych domów. Następnie przejazd do pałacu Troja nazywanego „małym Wersalem”. Powstał on pod koniec XVII wieku i największe wrażenie robią w nim freski o tematyce historycznej i mitologicznej. Budowlę otacza barokowy ogród francuski. Powrót na nocleg. Po kolacji wieczorny spacer do centrum miasta.

4 dzień – Przejazd do wioski Rovne, skąd podejdziemy szlakiem na górę Rip ( 461 m ). Wg legendy tutaj praojciec Czech postanowił się osiedlić. Na wierzchołku znajduje się romańska rotunda św. Jerzego z XI wieku. Potem przejedziemy do Mlada Boleslaw aby zobaczyć muzeum Skody. Zakłady Skoda zostały założone w 1895 roku ( przez Vaclava Laurina i Vaclava Klementa ) i nalezą do najstarszych tego typu na świecie. Przejazd do zamku Loucen, gdzie odwiedzimy park zamkowy, pierwotnie francuski, a od połowy XIX w. częściowo w stylu angielskim oraz Labiryntarium. Powrót do Opola

Uwaga! Możliwość zmiany w kolejności zwiedzanych miejsc.

Cena: 1280 zł od osoby + . Tylko pokoje ( kajuty ) 2-osobowe ( pojedyncze osoby będą w miarę możliwości kwaterowane po dwie. Osoby, dla których nie będzie pary muszą dopłacić do pok. 1-osobowego ). Nocleg na statku na Wełtawie.

W cenie: przejazd autokarem ze wszystkimi opłatami, 3 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją, opieka pilota i licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie: KL, NW i bagaż, korzystanie z systemu tour guide, podatek vat,

Koszty realizacji programu ( wstępy, lokalni przewodnicy ) około 1100 kcz – osoby >65 lat, około 1550 kcz – pozostałe osoby. Dokładna kwota będzie podana po zrobieniu wszystkich rezerwacji.

Możliwość dodatkowo płatnego ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje.